Piłka ręczna: Młodziczki z Jeleniej Góry piąte w pucharze ZPRP

Grzegorz Bereziuk
Młodziczki KPR Jelenia Góra zajęły piąte miejsce w turnieju finałowym pucharu ZPRP w Dźwirzynie-Mrzeżynie, gdzie 32 zespoły walczyły o miano najlepszej ekipy w kraju.

W meczach grupowych jeleniogórzanki uległy Ruchowi Chorzów 7-18 oraz pokonały Spartę Oborniki Wielkopolskie 22-7 i UKS Opole, również 22-7.

W meczu 1/8 finału KPR bez problemu wygrał z Zagłębiem Lubin 27-15, niestety w 1/4 finału jeleniogórzanki miały pecha i jedną bramką uległy Novarowi Lubicz 20-21.
W pojedynku o piąte miejsce zespół trener Marty Oreszczuk rozgromił Bukovię Buk 34-19.

Spośród jeleniogórskich zawodniczek uznanie wzbudziła Anna Herbut, która znalazła się w siódemce imprezy. Natomiast najlepszą zawodniczką KPR wybrano Sarę Michalewicz.

Skład KPR: Anna Harbut, Julia Winogrodzka, Sara Michalewicz, Angelika Kurzynoga, Sylwia Jasińska, Paulina Polańska, Daria Dymek, Barbara Barczyńska, Barbara Wrotniewska, Marcelina Ścigała, Marta Wójcik, Paulina Liebersbach, Weronika Wolnik.