Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Olimpia Kowary pokonała Włókniarz Mirsk

Grzegorz Bereziuk
Spotkanie w Kowarach od początku toczone było w niezłym tempie, jednak akcjom brakowało polotu. Zdecydowana większość z nich kończyła się jeszcze przed polem karnym jednej bądź drugiej drużyny.

W 32. min z prawej strony zacentrował Dulub, w piłkę głową nie trafił Szujewski i jak się okazało był to fart Olimpii, bo zaskoczony tym faktem Dołęga odbił piłkę ręką, co zauważył sędzia Łukasz Basiak i wskazał na wapno. Tej szansy Szujewski już nie zmarnował i gospodarze objęli prowadzenie 1:0.

Po przerwie zanosiło się, że kowarzan czeka ciężka końcówka, gdyż rywal był na fali. Do tego w 73. min kolejny zawodnik Olimpii otrzymał czerwoną kartkę. Był nim Gliński, gdyż jak twierdzi Marcin Podkowicz, asystent sędziego Basiaka, zawodnik Olimpii kopnął go w łydkę po jednym ze zdarzeń przy linii bocznej boiska. Decyzja arbitra doprowadziła do furii kowarskich fanów, jednak grać trzeba było dalej.

W Lubaniu punkty straciły Łużyce. Miejscowi do meczu przystępowali bez pauzujących za kartki Majki oraz Mazura. W barwach Łużyc zadebiutowało z kolei dwóch nowych piłkarzy - Grzegorz Majchrzak oraz Przemysław Sorokulski. Pierwsza połowa nieco rozczarowała. Przez większą część meczu gra toczyła się w środku pola, a sytuacji podbramkowych było niewiele.

Więcej działo się po przerwie. Najpierw w 52. min z rzutu wolnego piłkę w pole karne strzelił Modzelewski. Lotu piłki nie przeciął żaden z piłkarzy i ta obok
zaskoczonego Golby wpadła do siatki. Łużyce mogły zainkasować jeszcze komplet punktów, ale końcówce meczu w zamieszaniu Golba zdołał obronić uderzenie Jakimowicza.
- Uważam, że wynik jest sprawiedliwy - trener Jan Wrona.