MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Tygodniowy przegląd prasy 2.01.2022: Karpacz, 26.12-1.01.2022. Poznaj najważniejsze informacje z Karpacza

Redakcja online
Redakcja online
Przy śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 26.12 do 1.01.2022
Przy śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 26.12 do 1.01.2022 CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Karpacza, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 26.12 a 1.01.2022. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Styczeń w Karpaczu: Przegląd prasy z grudnia 2021 w Karpaczu, najważniejsze informacje miesiąca”?

Przegląd tygodnia: Karpacz, 2.01.2022. 26.12 - 1.01.2022: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Styczeń w Karpaczu: Przegląd prasy z grudnia 2021 w Karpaczu, najważniejsze informacje miesiąca

Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w grudniu czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Karpacza najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Rozbawieni mieszkańcy Jeleniej Góry i Karpacza w sylwestrową noc. Tak się bawi nasze miasto! [ZDJĘCIA]”?

📢 Najgroźniejsi z groźnych! Ci zabójcy są na wolności. Zobacz ich nazwiska i zdjęcia! (FOTO)

Ci mężczyźni i kobiety są poszukiwani w całej Polsce za zabójstwa. Widziałeś ich? Zadzwoń na policję (m. in. we Wrocławiu, ul. Podwale 31-33, telefon: 47 871 34 00, 47 871 35 02, email: [email protected].) Policja poszukuje ich na podstawie: Art. 148 § 1 Zabójstwo - typ podstawowy. Źródło: strona poszukiwani.policja.pl. Stan poszukiwań - 29 grudnia 2021 roku.

📢 Góry Izerskie: Najlepsze naleśniki w Polsce i przepiękna zima! Chatka Górzystów to idealny cel wycieczki

Chatka Górzystów to jedno z najbardziej klimatycznych schronisk w Górach Izerskich, a każdy, kto choć raz spróbował podawanych tam naleśników z sosem jagodowym, będzie tam wracał przy każdej możliwej okazji.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 2.01.2022: 26.12-1.01.2022 Karpacz: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Karpaczu. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Ulica Adolfa Hitlera w Jeleniej Górze? Tak! Nazwy ulic zmieniały się wielokrotnie. Sprawdź, jak brzmiała Twoja!

Mieszkasz w Jeleniej Górze? Wiedziałeś jak nazywały się kiedyś ulice tego miasta? Wiele z nich zmieniło nazwy w tuż po zakończeniu II Wojny Światowej, ale niektóre z nich nazywają się dziś inaczej również z uwagi na upadek Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej i postaci, które były nierozerwalnie z nią związane. Wiesz jak wcześniej brzmiały nazwy ulic Jeleniej Góry? Sprawdź!

📢 Oni urodzili się w Jeleniej Górze, ale są rozpoznawani w całym kraju. Zdziwieni? [ZDJĘCIA]

Zna ich cała Polska, a pochodzą z Jeleniej Góry. Są wśród nich wspaniali aktorzy, sportowcy, politycy, modelki, pisarki, olimpijczycy, naukowcy. Wielu z nich znacie z ekranów telewizora. Oni przyszli na świat w Jeleniej Górze. Poznajcie ich wszystkich. Kliknijcie w zdjęcia! A jeśli Waszym zdaniem kogoś brakuje, piszcie w komentarzach, uzupełnimy galerię sław.

📢 Rozbawieni mieszkańcy Jeleniej Góry i Karpacza w sylwestrową noc. Tak się bawi nasze miasto! [ZDJĘCIA]

Ubiegłorocznego sylwestra spędziliśmy w domach. W tym roku będzie inaczej, a jesteście ciekawi, jak bawili się mieszkańcy Jeleniej Góry i Karpacza kilka i kilkanaście lat temu? Specjalnie dla was odkopaliśmy archiwalne zdjęcia. Widać na nich uśmiechnięte i rozbawione twarze oraz wielu przebierańców. Zobaczcie!

📢 Wizualizacje dworca PKP w Kowarach. Jak zmieni się stacja i co w niej będzie? [ZDJĘCIA]

Uroczyste otwarcie stacji PKP w kowarach miało miejsce 4 czerwca 1905 roku. Po 116 latach nieczynny i zapuszczony dworzec doczeka się rewitalizacji. Projekt otrzymał 4,5 miliona złotych dofinansowania z programu Polski Ład. W budynku powstanie, m.in biblioteka i punkt informacji turystycznej. Zobaczcie wizualizacje!

📢 Wraki zaśmiecają ulice i chodniki Jeleniej Góry. Zabierają też miejsca parkingowe innym kierowcom

Porzucone, bez aktualnego OC, przez wiele miesięcy stojące w tym samym miejscu wraki samochodów irytują innych uczestników ruchu drogowego. W Jeleniej Górze jest ich pełno, a tylko wczoraj strażnicy miejscy odholowali aż sześć z nich. Właściciele aut zajmują miejsca parkingowe tym, którzy codziennie dojeżdżają do pracy lub odwożą dzieci do szkoły, a często robią to w miejscach, gdzie inni kierowcy chętnie zostawiliby swój samochód. Wraki stoją nie tylko na osiedlach, ale i w centrum miasta.

📢 Podświetlane serce WOŚP pojawi się niebawem na rondzie w Jeleniej Górze. Kończy się jego przebudowa

Jelenia Góra jest 36. miastem, które postanowiło uhonorować działalność Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na jej cześć nazwano rondo u zbiegu ulic Różyckiego i Ogińskiego. W majowych uroczystościach uczestniczył Jerzy Owsiak. Wkrótce na środku wysepki zostanie ustawione wielkie podświetlane serce autorstwa Piotra Hamowskiego. Ekipa remontowa kończy właśnie prace budowlane.

📢 Karpacz: Bił, wyzywał i poniżał własną żonę. Zdesperowana kobieta zadzwoniła po policję

Policjanci z Komisariatu Policji w Karpaczu zatrzymali mieszkańca powiatu karkonoskiego podejrzanego o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad swoją żoną. Zatrzymany groził jej pozbawieniem życia, rzucał się do bicia, zastraszał, ograniczał kontakt z rodziną i znajomymi wyzywał i poniżał. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Prokurator Rejonowy w Jeleniej Górze za te przestępstwa zastosował wobec niego dozór policyjny, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej i kontaktowania się z nią, a także opuszczenia wspólnego lokalu mieszkalnego.

📢 GOPR w Karkonoszach interweniował aż 6 razy. Przyczyna? Odwilż i oblodzone szlaki

W Karpaczu i jeleniej Górze znów pełno turystów. Ich napływ wiąże się z ociepleniem i dodatnimi temperaturami w górach. Niestety, odwilż oznacza oblodzone szlaki. GOPR apeluje o roztropność i zabranie ze sobą niezbędnego sprzętu.

📢 Mieszkańcy ulicy Wyspiańskiego, Morcinka i Wyczółkowskiego na zdjęciach. Jak wyglądają? [ZDJĘCIA]

Nie wszyscy mieszkańcy willowej części Jeleniej Góry pamiętają, że w latach dwudziestych ubiegłego wieku ulica Wyczółkowskiego nie należała do miasta. Była to wieś o nazwie Cunnersdorf, a do 1945 roku obowiązywała nazwa Jaegerstrasse. W latach 80-tych znajdowała się tu kultowa restauracja "Myśliwska", która przez lokalnych mieszkańców nazywana była mordownią. Wokół niej gromadził się półświatek. Jak dziś wyglądają mieszkańcy Wyczółkowskiego, Wyspiańskiego i Morcinka? Zobaczcie na zdjęciach!

📢 Jelenia Góra: Kobieta rzuciła donicą prosto w stojący pod domem radiowóz Straży Miejskiej

Strażnicy miejscy udzielali wsparcia patrolowi policji, interweniującemu w budynku położonym przy ulicy Wyczółkowskiego 63. Po zakończeniu interwencji z okna wychyliła się kobieta, u której wcześniej przeprowadzano interwencję i rzuciła donicę z kwiatem wprost na samochód Straży Miejskiej. Donica spadła na przednią maskę, wgniatając ją w kilku miejscach.

📢 Jelenia Góra: Ranili nożem sklepikarza i okradli lokal jubilerski. Ich łupem padły kolekcjonerskie monety i złoto

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali 2 mężczyzn podejrzanych o rozbój na właścicielu punktu handlowego. Do zdarzenia doszło 22 sierpnia br. w jednym z jeleniogórskich sklepów. Mężczyźni siłą wtargnęli do pomieszczenia handlowego pobili właściciela i go okradli. Ich łupem padły monety kolekcjonerskie, złota biżuteria, zegarki i inne wartościowe przedmioty. Teraz za popełnione przestępstwo odpowiedzą przed sądem, a grozić im może nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

📢 Tak wyglądała Jelenia Góra w trakcie wojny. Niemieccy żołnierze i zwykli ludzie na ulicach [ZDJĘCIA]

Jelenia Góra praktycznie w ogóle nie ucierpiała w trakcie II wojny światowej, choć niemieckich żołnierzy i samoloty unoszące się w powietrzu widać na archiwalnych zdjęciach. W 1945 roku miasto przeszło w ręce polskich władz. Niemiecką ludność wysiedlono, a jej miejsce zajęli polscy repatrianci ze wschodu. Zobaczcie, jak wyglądały ulice miast w latach 1939-1945.

📢 Zjawiskowy spacer w chmurach? Wielkie otwarcie wieży widokowej na Młynicy w Świeradowie już jutro! Dziś pojawił się tam burmistrz i radni

Wielkie otwarcie kolejnej atrakcji turystycznej Świeradowa czeka na nas już w najbliższy czwartek (30.12). Po Sky Walk, platformie widokowej ze szklanymi tarasami i siatkowymi tunelami, przyszła kolej na mniejszą, ale niemniej urokliwą konstrukcję. Wieża stoi tuz obok ścieżek spacerowych wokół Zajęcznika. Zobaczcie, jak wygląda!

📢 Jak zmieniły się ulice 1 Maja i konopnickiej w Jeleniej Górze? Tak wyglądają teraz!

Zabytkowe kamienice, wybrukowane uliczki i klimat, którego próżno szukać w innym mieście. W stolicy Karkonoszy rynek jest piękny, a ulica 1 Maja i Konopnickiej mają wiele uroku. Zobaczcie, jak bardzo się zmieniły i czy rozpoznacie ich kultowe miejsca.

📢 Wioski pod Jelenią Górą jak serialowe Wilkowyje? Zobaczcie!

Ciekawskie oko kamery Google Street View dotrze wszędzie. Tym razem zawitało do wsi pod Jelenią Górą. Co zarejestrowała w Dziwiszowie, Jeżowie Sudeckim, Przesiece czy Mysłakowicach? Zobaczcie w naszej galerii ze zdjęciami!

📢 Oto najlepsi ginekolodzy w Jeleniej Górze. Prezentujemy ranking TOP specjalistów

U lekarzy ginekologów najbardziej cenimy podejście do pacjentek, takt i profesjonalizm. Wybraliśmy ze wszystkich tych, którzy mogą pochwalić się najlepszymi ocenami w Google. Sprawdźcie, kto znalazł się na naszej liście i czy zgadzacie się z oceną. Zapraszamy do podzielenia się własną opinia.

📢 Idealny pomysł na świąteczny spacer. Dolina Pereł Kwisy w Lechowie. To wspaniała atrakcja tuż obok Zamku Czocha

Zjawiskowe miejsce na mapie Dolnego Śląska schowane w cieniu Zamku Czocha. Nie każdy wie, że nieopodal dawnej warowni, w dole zapory wodnej, blisko 200 lat temu Adolf von Bissing rozpoczął budowę parku spacerowego w dolinie rzeki Kwisa. Wszystko z miłości do ukochanej Marii. Po dwóch wiekach nadal możemy przemierzać romantyczne zakamarki z najpiękniejszymi widokami. Dolina Pereł Kwisy (Lechów koło Leśnej) to imponująca atrakcja Dolnego Śląska z prawdziwą miłością i drogocennymi perłami w tle.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje
od 7 lat
Wideo

Jak politycy typują wyniki polskiej reprezentacji?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na karpacz.naszemiasto.pl Nasze Miasto