Koniec marzeń o play-off: Icon Sea Czarni Słupsk ulegają Dzikom Warszawa 59:66. Zobacz zdjęcia i wideo

Przemysław Wawryk
od 7 lat
W 29. kolejce Orlen Basket Ligi doszło do spotkania pomiędzy Icon Sea Czarni Słupsk a Dzikami Warszawa, rozgrywanego na hali Gryfia w Słupsku. Mecz ten miał kluczowe znaczenie dla obu drużyn w kontekście szans na udział w play-offach. Niestety, to goście z Warszawy okazali się lepsi, zwyciężając ostatecznie 66:59.

Icon Sea Czarni Słupsk - Dziki Warszawa 59:66

Od pierwszych minut meczu to Dziki Warszawa pokazały, że przyjechały po zwycięstwo. Ich dynamiczna i skuteczna gra szybko przyniosła efekty w postaci znaczącej przewagi. Czarni Słupsk napotkali na trudności w przełamywaniu obrony przeciwników, a popełniane faule tylko umożliwiły Dzikom zdobywanie łatwych punktów z rzutów wolnych. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 9:25 na korzyść gości.

W drugiej kwarcie Michael Caffey próbował przejąć inicjatywę w zespole Czarnych, jednak pomimo jego wysiłków, drużyna nadal borykała się ze stratami i niecelnymi rzutami. Dziki nie dały szansy gospodarzom, dominując na parkiecie. Do przerwy, na tablicy wyników widniał rezultat 19:38 dla zespołu z Warszawy, co spotkało się z niezadowoleniem zebranych kibiców.

Po przerwie Czarni wrócili na parkiet z nową energią. Szymon Tomczak otworzył trzecią kwartę od celnego rzutu, a agresywniejsza gra całej drużyny zaczęła przynosić rezultaty. Mimo to, Dziki utrzymywały przewagę, kończąc trzecią kwartę 11 punktami na prowadzeniu.

Ostatnia kwarta to zacięta walka Czarnych o odrobienie strat. Udało im się zbliżyć na 6 punktów do Dzików, jednak szybka odpowiedź gości zdecydowała o końcowym wyniku 59:66. Tym samym, Czarni stracili szanse na awans do czołowej ósemki ligi.

Wyniki meczu: Icon Sea Czarni Słupsk - Dziki Warszawa

59:66 (9:25, 10:13, 23:15, 17:13)

Punkty:

• Czarni: Mike Caffey 27, MaCio Teague 9 (11 zb), Paweł Leończyk 8, Szymon Wójcik 4, Szymon Tomczak 4, Verners Kohs 3, Benas Griciunas 2, Bartosz Jankowski 2, Mateusz Dziemba 0.
  • Dziki: Dominic Green 27, Matt Coleman 14, Michał Aleksandrowicz 7, Nick McGlynn 7, Isaiah Crawley 4, Mateusz Bartosz 4, Piotr Pamuła 2, Alan Czujkowski 1, Grzegorz Grochowski 0.