Karpacz – poznaj lokalne atrakcje oraz ofertę noclegową pensjonatu Leśny Dwór

Artykuł sponsorowany

Chociaż zbliża się czas majówki i długich urlopów, nie jest to jedyna okazja (chociaż naprawdę znakomita!), by odwiedzić polskie góry. Coraz większa ilość turystów jednak niekoniecznie decyduje się na odwiedzenie Bieszczadów, Zakopanego czy jego okolic. Szukają alternaty, a jedną z nich na pewno jest właśnie Karpacz.

Polacy z chęcią decydują się na mniej oczywiste kierunki z naprawdę wielu powodów. Jednym z bardziej istotnych jest fakt, że wiele miast i miejscowości niemal zupełnie nastawiło się na zyski z turystyki, co niekoniecznie jest złym rozwiązaniem, jednak do czasu, aż nie zaczyna to przypominać zakopiańskich Krupówek – nie tylko wypełnionych tłumem, lecz również zupełnie skomercjalizowanych, przez co zdaniem wielu utraciły one już swój dawny klimat.

Karpacz – dlaczego warto?

Na to pytanie każdy może odnaleźć swoje własne odpowiedzi, jednak i my w tym miejscu przytoczymy swoje. Na pewno jest to miasto niezwykle klimatyczne, odwiedza je wielu turystów, lecz daleko mu do wspomnianego już Zakopanego. Przekłada się to również na lokalne ceny – zarówno jeżeli mowa o noclegach, jak i również lokalnych restauracjach, zapłacimy w nich mniej, niż w bardziej popularnych turystycznych miejscowościach.

lesnydwor.karpacz.pl

Pamiętajmy również o tym, że chociaż nie mamy tutaj Tatr, to Karkonosze również są wspaniałym miejscem dla fanów górskich wędrówek. Najwyższy lokalny szczyt, Śnieżka, ma 1602 m.n.p.m – jeżeli ktoś chce ją zdobyć, to cały czas będzie to dla niego wyzwanie. Sama droga na szczyt obfituje w piękne widoki, jednak te najpiękniejsze będą oczekiwały na nas oczywiście na samym szczycie. Jeżeli jesteśmy ich złaknieni, nie możemy ominąć dawnego schroniska, znajdującego się po czeskiej stronie szczytu. Nie jest ono już użytkowane, jednak obecnie pełni rolę znakomitego punktu obserwacyjnego, z którego będziemy mogli zobaczyć wspaniałą panoramę, która zachwyciła już nie jednego turystę!

Sama Śnieżka to oczywiście niejedyna lokalna atrakcja – zachęcamy do odwiedzenia Kotła Małego Stawu. Zdaniem wielu to najpiękniejsze miejsce w tej okolicy, warto więc sprawdzić, czy faktycznie tak jest!

Dobór odpowiedniego noclegu w Karpaczu

Zanim przejdziemy do lokalnych zabytków i innych atrakcji, które warto odwiedzić w Karpaczu, skupimy się na doborze odpowiedniego noclegu – w końcu to jeden z fundamentów udanego wyjazdu! Już teraz serdecznie zapraszamy do sprawdzenia oferty pensjonatu Leśny Dwór – jest to najstarszy pensjonat w całym Karpaczu! Oferują oni swoim gościom kilkadziesiąt pokoi w różnym standardzie, jednocześnie dostępne są również pokoje rodzinne.

Sam pensjonat łączy to, co najlepsze z lokalnej tradycji wraz z nowoczesnym podejściem, dzięki czemu pobyt w nim będzie niezwykle komfortowy. Wygodne łóżka, klimatyczne wnętrza, dostęp do szybkiego internetu, znakomita restauracja Mamma Mia tuż obok czy nawet kameralna sala kinowa dla gości pensjonatu – to tylko kilka z wielu powodów, dla których warto sprawdzić ich ofertę. Same ceny prezentują się naprawdę okazyjnie a dla tych, którzy chcą oszczędzić, dostępna jest specjalna karta rabatowa dla gości pensjonatu, dzięki której można skorzystać z wielu lokalnych atrakcji w obniżonych cenach. A obniżki te nie są byle jakie, sięgają bowiem nawet 50%! Oczywiście więcej informacji na ten temat można dowiedzieć się na stronie pensjonatu, na którą już teraz serdecznie wszystkich zapraszamy.

Atrakcje Karpacza

Jest ich naprawdę wiele. Jeżeli jednak komukolwiek będzie ich brakowało, w okolicy jest wiele innych miejsce, które również warto odwiedzić. Wspomnimy tutaj tylko o Kowarach – miejscu, gdzie w lokalnych sztolniach w XX wieku wydobywano uran, który miał posłużyć do budowy pierwszej radzieckiej bomby atomowej! Same sztolnie można obecnie zwiedzać, co jest niebywałą atrakcją nie tylko dla najmłodszych gości!

W samym Karpaczu koniecznie trzeba zobaczyć świątynię Wang. Została ona zbudowana w Norwegii w wieku XII, w XIX natomiast została sprowadzona do Polski. Obecnie w większości zbudowana jest z oryginalnych części, a wielu lokalnych mieszkańców (jak i samych turystów) podkreśla, że to największa atrakcja Karpacza.

Miasto ma równie wiele do zaproponowania najmłodszym odwiedzającym. Warto zobaczyć lokalne Muzeum Zabawek – zwłaszcza że takich miejsc w Polsce jest naprawdę mało. W Hotelu Gołębiewski czeka również park wodny Tropikana – będzie to znakomita opcja dla fanów wodnych rozrywek. Na najmłodszych czeka również interaktywna wystawa klocków Lego – naprawdę robi ona olbrzymie wrażenie, nie tylko na fanach konstrukcji z klocków.

A to tylko fragment tego, co miasto ma nam do zaoferowania. Jak widać, nawet podczas naprawdę długich pobytów nikt nie będzie się tutaj nudził. Karpacz stał się znakomitą alternatywą dla popularnych górskich miejscowości i z roku na rok rozwija swoje zaplecze, by przyciągnąć do siebie kolejnych turystów. Polecamy to miejsce zwłaszcza tym, którzy jeszcze nigdy go nie odwiedzili – gwarantujemy, że zostaną niezwykle pozytywnie zaskoczeni!

Dodaj ogłoszenie