Adam Muśko
Adam Muśko
Przed Wigrami Suwałki (na niebiesko) 12 trudnych spotkań
Przed Wigrami Suwałki (na niebiesko) 12 trudnych spotkań Lucyna Nenow / Polska Press
Od wtorkowego (godz. 20) wyjazdowego meczu z Termaliką Nieciecza piłkarze Wigier Suwałki rozpoczną piłkarski maraton, który zadecyduje o utrzymaniu.

Długa przerwa wywołana pandemią przerwała serię porażek Wigier. Podopieczni Pawła Crettiego przegrali cztery kolejne spotkania i sytuacja w tabeli jest bardzo trudna. Aby zachować szanse na utrzymanie suwalski zespół musi punktować od pierwszego meczu po restarcie rozgrywek. Na początek starcie z Termaliką, której celem jest pierwsza szóstka i baraże o awans.

Przeczytaj także:Paweł Cretti o początkach przygotowań do restartu I ligi

– Sytuacja jest trudna, ale mając w pamięci jak pracowaliśmy podczas przerwy jestem optymistycznie nastawiony – mówi trener Cretti. – Chcemy od początku punktować, ale też mamy respekt przed rywalem. Nie wiem jak będzie wyglądał mecz. Być może będziemy zadowoleni także z remisu.

W meczu nie będą mógł zagrać kontuzjowani Arkadiusz Najemski i Michał Król, a także pauzujący za czerwoną kartkę Mohameda Loua.

Program 23. kolejki
Wtorek (2 czerwca): Puszcza Niepołomice – Chojniczanka Chojnice (16:00), Stomil Olsztyn – Chrobry Głogów ( 18:00), GKS Bełchatów – Sandecja Nowy Sącz (18:10), Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Wigry Suwałki (20:00), Miedź Legnica – Stal Mielec (20:40).
Środa (3 czerwca): GKS 1962 Jastrzębie – Warta Poznań (18:10), Olimpia Grudziądz – Podbeskidzie Bielsko-Biała (20:40).
Czwartek (4 czerwca): Radomiak Radom – Odra Opole (18:10), GKS Tychy – Zagłębie Sosnowiec (20:40).