Trasy rowerowe do 8 km od Karpacza. Pomysły na jednodniową wyprawę. Gdzie w weekend 25 - 26 września?

Newsroom 360
Newsroom 360
Wiesz, że w promieniu 8 km od Karpacza jest mnóstwo ciekawych tras rowerowych?
Wiesz, że w promieniu 8 km od Karpacza jest mnóstwo ciekawych tras rowerowych? gettyimages.com/ Sam Edwards
Rozglądasz się za pomysłem na wyprawę rowerową w okolicy Karpacza? Podpowiadamy, gdzie warto się wybrać. Na weekend 25 - 26 września wybraliśmy 5 ciekawych propozycji tras. Są zróżnicowane pod względem trudności czy długości, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Wspólnie z Traseo proponujemy Wam 5 tras na wycieczkę rowerową w odległości do 8 km od Karpacza. Co tydzień wybieramy inny zestaw. Przekonaj się, jakie trasy rowerowe w okolicy Karpacza warto sprawdzić w weekend 25 - 26 września.

Trasy rowerowe w okolicy Karpacza

We współpracy z Traseo przygotowaliśmy dla Was 5 tras rowerowych oddalonych maksymalnie o 8 km od Karpacza, które przetestowali inni rowerzyści. Wybierz najlepszą dla siebie.

Zanim wyruszysz w trasę, upewnij się, jaka będzie pogoda. W sobotę 25 września w Karpaczu ma być 13°C. Nie powinno padać. W niedzielę 26 września w Karpaczu ma być 17°C. Nie będzie padać.

🚲 Trasa rowerowa: Diallo Uphill Race Śnieżka 2011

 • Stopień trudności: 2
 • Dystans: 26,8 km
 • Czas trwania wyprawy: 3 godz. i 59 min.
 • Przewyższenia: 996 m
 • Suma podjazdów: 1 122 m
 • Suma zjazdów: 1 128 m

Trasę rowerową mieszkańcom Karpacza poleca Januszek_44

Minął „lipcopad” , ale w sierpniu niewiele w pogodzie się zmieniło. Przed każdym wyjazdem na rower obserwacja prognoz. Nic więc dziwnego ,że już od kilku dni obserwowałem TVN meteo. Prognozy dla Śnieżki na dzień 7 sierpnia , niestety nie były dobre, można powiedzieć ,że były złe…burze, wiatr i deszcz.
Mimo tego poranek 7 sierpnia nie był zły , nie padało. W Karpaczu na stadionie byłem około godziny 8.00. Zaczynał się dopiero ruch.
Pobrałem numer startowy – 164 i wróciłem do samochodu. Przed wyjazdem , który planowany był na 10.00 , trzeba coś zjeść.
Kilkanaście minut przed 10 .00 zajmowanie miejsc w tunelu skąd nastąpił wyjazd na główną ulicę Karpacza. Stąd zaczyna wyścig.
Trasa prowadzi początkowo asfaltową drogą , ulicami miasta, w kierunku kościoła Vang. Tutaj skręcić należy na niebieski szlak, gdzie nawierzchnia zmienia się na brukowaną. Przy wjeździe do Karkonoskiego Parku Narodowego rozpoczyna się pierwszy stromy podjazd, nachylenie sięga 15%, po 400m następuje chwila wytchnienia a nawet zjazd do Starej Polany. Dalej podjazdem , miejscami bardzo trudnym (20% nachylenia), obok schroniska Strzecha Akademicka do Spalonej Strażnicy, gdzie na uczestników czeka ostatni moment wytchnienia – Równia pod Śnieżką, trasa wiedzie po płaskim aż do Schroniska -Dom Śląski- gdzie rozpoczyna się kulminacyjny 2 kilometrowy podjazd Drogą Jubileuszową na sam szczyt.
W tym roku dodatkowo we znaki dawał się silny wiatr , a w okolicach Strzechy Akademickiej niewielki deszcz, który powodował ,ze nawierzchnia stawała się śliska i co jakiś czas ktoś „zaliczał glebę „
Przy podejdzie z Równi pod Śnieżką , wiał silny wiatr tak ,że momentami „wykręcało „ kierownicę .
Pomimo tych wszystkich niedogodności możliwość wspólnego wjazdu na ten szczyt połączonego z rywalizacją i walką z własnymi słabościami , na pewno na długo zostanie w pamięci uczestników.
Dodatkowo na szczycie na zawodników czeka pamiątkowy medal i prawie odświętna at
Nawiguj


🚲 Trasa rowerowa: Odczarować Przełęcz Karkonowską - drugi podjazd rowerem

 • Stopień trudności: 2
 • Dystans: 25,37 km
 • Czas trwania wyprawy: 2 godz. i 9 min.
 • Przewyższenia: 878 m
 • Suma podjazdów: 893 m
 • Suma zjazdów: 876 m

Trasę dla rowerzystów z Karpacza poleca Januszek_44

Jakieś trzy lata temu po raz pierwszy „na piechotkę” zmierzyłem się z podejściem na Przełęcz Karkonoską „po polskiej stronie
Potem próba wjazdu rowerem , nie udało się , znaczną część trasy rower po prostu pchałem . Nic w tym dziwnego, podjazd na przełęcz uznawana jest jako jeden z najtrudniejszych rowerowych podjazdów w Polsce.
Dziś podjąłem kolejną próbę wjechania górskim rowerem. Czułem szacunek do tego podjazdu a jednocześnie nieodparta ochotę ponownej próby sił.
Wyruszam po południu z Podgórzyna . Dzień jest parny , zbiera się na burzę. Za „orlenowską” stacją CPN-u skręcam w lewo i jadę w kierunku Przesieki.
Droga cały czas pnie się do góry. Po około 3 kilometrach dojeżdżam do DW „Chybotem” Wjeżdżam w las i dalej jadę do góry. Ostatni odcinek do drogo w kierunku Borowic ostaro daje się we znaki. Przeciam tą drogę i dojeżdżam do szlabanu . Tutaj trzeba zejść z roweru. Przeciągam rower pod szlabanem i próbuje wpiąć się w spd, przy tym nachyleniu stoku nie jest to jednak takie proste.
Udaje mi się jednak ruszyć. Droga pnie się ostro w górę około 1 km. Jest ciężko , ale chyba nie najgorzej. Potem następuje lekkie wywłaszczenie , akurat tyle aby unormować tętno przed ostatnim długim podjazdem.
Na trasie „towarzyszą” wymalowane na drodze śmieszne komentarze i oznaczenia dotyczące przebytej trasy. Ostatnie 500 metrów to najtrudniejszy na tej trasie odcinek. Pulsometr pokazuje tętno 190 i wydaje się ,że ta góra nigdy się skończy.
Udało się jednak. Widok Spindrelowej Budy i schroniska „Odrodzenie” i radość ,że tym razem się udało odczarować ten podjazd.
Nawiguj


🚲 Trasa rowerowa: Śladem wulkanów.

 • Stopień trudności: 2
 • Dystans: 133,61 km
 • Czas trwania wyprawy: 6 godz. i 58 min.
 • Przewyższenia: 459 m
 • Suma podjazdów: 2 102 m
 • Suma zjazdów: 2 103 m

WINIAR4 poleca trasę mieszkańcom Karpacza

Nawiguj


Jaka będzie pogoda?

🚲 Trasa rowerowa: Na izerskim rowerowym szlaku

 • Stopień trudności: 1
 • Dystans: 89,49 km
 • Czas trwania wyprawy: 8 godz. i 35 min.
 • Przewyższenia: 784 m
 • Suma podjazdów: 1 344 m
 • Suma zjazdów: 1 338 m

Januszek_44 poleca trasę mieszkańcom Karpacza

Ruszam rano z Podgórzyna . Dzień zapowiada się pięknie, rower sam rwie się na trasę. Ruszam w kierunku Piechowic i Górzyńca. Wybieram drogi asfaltowe mniej uczęszczane. Za Górzyńcem wjeżdżam na szutrową drogę , która prowadzi mnie do Rozdroża Izerskiego, tutaj przecinam ruchliwą drogę Świeradów Zdrój – Szklarska Poręba i ruszam w stronę nieczynnej kopalni Stanisław żółtym szlakiem , który po pewnym czasie łączy się z czerwonym i tym szlakiem dojeżdżam do Polany Izerskiej. Teraz wybieram szutrową drogą zwaną Drogą Telefoniczną , którą dojeżdżam do tzw Łacznika / 1065/ Do tej pory droga chociaż szutrowa jest dość dobrze utrzymana i pnie się wolno pod górę. Ostatni około kilometrowy odcinek trasy do Smreka / 1124/ rower lepiej prowadzić , ale dla lepiej wprawionych podjazd nie powinien nastręczać większych trudności. Ostatni odcinek po czeskiej stronie jest już pełni przejezdny. Już z daleka widać charakterystyczną wystawioną przez Czechów wieżę widokową. Na wieży i wokół niej mnóstwo turystów , pieszych , rowerzystów.
Pod wieżą Czech bez paragonu sprzedaje napoje i czeskie piwo / 5 zł/ .
Z wieży / dwie platformy/ roztacza się widok na polskie i czeskie Karkonosze, a zapewne można zobaczyć znacznie więcej.
Po chwili odpoczynku ruszam w kierunku Łącznika , odpuszczam podjazd na Stóg Izerski , chociaż stąd to tylko 3 kilometry. Jadę w kierunku Hali Izerskiej. Trasa częściowo już mi znana bo w tym roku biegałem po niej na biegówkach.
Wstępuję do Chatki Górzystów , a jakże na naleśniki z jagodami. Popijam kawą i ruszam w kierunku Orla. Na trasie przepiękne widoki. Na Orlu tylko krótka przerwa i dalej w kierunku Jakuszyc.
Wjeżdżam na chwilę na drogę Jakuszyce Szklarska Poręba a potem skręcam w lewo na szutrową ścieżkę , która doprowadza mnie na Osiedle Huty. Potem znowu na drogę asfaltową . Przejeżdżam przez centrum Szklarskiej Poręby i z przyjemnością wjeżdżam na znaną już mi Drogę Pod Reglami. Zjeżdżam do Michałowic a potem ostro w dół do Podgórzyna
Nawiguj


🚲 Trasa rowerowa: Okraj-Pec pod Śnieżką.

 • Stopień trudności: 2
 • Dystans: 82,26 km
 • Czas trwania wyprawy: 5 godz. i 2 min.
 • Przewyższenia: 679 m
 • Suma podjazdów: 2 394 m
 • Suma zjazdów: 2 157 m

Rowerzystom z Karpacza trasę poleca WINIAR4

Trasa bardzo wymagająca kondycyjnie ale łatwa technicznie,praktycznie same asfaltowe i szerokie szutrowe drogi.Dzięki temu, można się skupić na podziwianiu piękna otaczających gór i uroku małego czeskiego miasteczka Pec pod Śnieżką oferującego wiele atrakcji dla wszelkiej maści turystów.Suma przewyższeń to 2433m
Nawiguj


Sprawdź rowery i akcesoria dla Ciebie

Materiały promocyjne partnera
traseo

Traseo.pl to portal oraz darmowa aplikacja mobilna na urządzenia z systemami android lub iOS. Znajdziesz tu ponad 200 000 tras! Możesz nagrywać własne ślady podczas wycieczek lub podążać trasami pozostałych użytkowników. Szukaj inspiracji wycieczkowych.

Rób zdjęcia, dodawaj opisy, a później wyślij zapisaną trasę na Traseo.pl. Będziesz mieć możliwość dodatkowej edycji danej trasy. Możesz również podzielić się nią z innymi użytkownikami Traseo lub zachować jako prywatną tylko dla siebie. Sprawdź wszystkie możliwości Traseo, zainstaluj aplikację i ruszaj na szlak!

Okazje

Tokio Raport - rozmowa z Karoliną Pęk

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie