Ostatnia prosta

Krzysztof Mateusiak
Łukasz Kowalski był wyróżniającym się zawodnikiem w dwóch ostatnich meczach Karkonoszy. W każdym zdobył po golu.  fot. marcin oliva soto
Łukasz Kowalski był wyróżniającym się zawodnikiem w dwóch ostatnich meczach Karkonoszy. W każdym zdobył po golu. fot. marcin oliva soto
Kolejny krok piłkarzy Karkonoszy ku awansowi do czwartej ligi. W miniony weekend rozgromili Woskar Szklarską Porębę 4:0 W dwóch ostatnich kolejkach ligi okręgowej Karkonosze Jelenia Góra znacznie przybliżyły się do ...

Kolejny krok piłkarzy Karkonoszy ku awansowi do czwartej ligi. W miniony weekend rozgromili Woskar Szklarską Porębę 4:0

W dwóch ostatnich kolejkach ligi okręgowej Karkonosze Jelenia Góra znacznie przybliżyły się do awansu. Najpierw pokonały Spartę Zebrzydowa i dołożyły jeszcze zwycięstwo w derbach powiatu. W obu meczach piłkarze zdobyli sześć bramek, nie tracąc żadnej

Od pierwszych minut meczu do ataku rzucili się goście. Udokumentowali przewagę już w 8. minucie gry. Wtedy to niezdecydowanie obrońców Woskaru wykorzystał Bartosz Chrząszcz i huknął pod poprzeczkę. Dziesięć minut później było już 2:0 dla gości. Celnym strzałem głową popisał się najlepszy strzelec Karkonoszy – Łukasz Kowalski. Słabo spisująca się obrona gospodarzy sprawiła jeszcze kilka prezentów Karkonoszom, ale gości zawodziła skuteczność.
Po przerwie gra się nieco wyrównała, ale Woskar nie potrafił zagrozić bramce strzeżonej przez Michała Dubiela. Natomiast biało-niebiescy dołożyli jeszcze dwa trafienia. Po wolnym, egzekwowanym przez Tomasza Malinowskiego, bramkarz gospodarzy wybił piłkę przed siebie. O to, żeby nie została bezpańska, zadbał Paweł Walczak i wpakował futbolówkę do siatki. Na trzy minuty przed ostatnim gwizdkiem arbitra, obrońców Woskaru przechytrzył Mariusz Kowalski-Ciepiela i zakończył strzelecki festiwal.
Dużo więcej kłopotów Karkonoszom sprawiła w ubiegłym tygodniu Sparta Zebrzydowa. Co prawda lider tabeli zwyciężył 2:0, ale wynik był znacznie lepszy niż gra gospodarzy. Przez ponad godzinę jeleniogórzanie męczyli się niemiłosiernie z rywalem, który postawił twarde warunki. Jeleniogórzanie przełamali się dopiero w 65. minucie. Karnego po faulu na sobie strzelił Łukasz Kowalski. Na 2:0 podwyższył Paweł Walczak.
Lotnik Jeżów w dwóch poprzednich meczach zdobył zaledwie punkt i dał się wyprzedzić Czarnym Lwówek, którzy zanotowali 6 oczek i awansowali na drugą pozycję w tabeli. •

WOSKAR SZKLARSKA PORĘBA 0 (0)
KARKONOSZE JELENIA GÓRA 4 (2)
Bramki: Chrząszcz 9 min., Kowalski 19 min., Walczak 69 min., Kowalski-Ciepiela 87 min.
LOTNIK: Dubiel, Chrząszcz, Bijan, Wawrzyniak, Siatrak, Wajda, Suchanecki (Wojtas 76 min.), Turczyk, Kotarba (Malinowski 66 min.), Walczak, Kowalski (Kowalski-Ciepiela 79 min.)